Philips OLED+935 TV, gelişmiş yapay zeka fonksiyonlarıyla birlikte geliyor

Philips’in yenilenen Yapay Zeka teknolojisi, yeni amiral gemisi OLED serisinde görüntü performansını daha da güçlendiriyor

Philips TV, gelişmiş görüntü performansı (Picture Qaulity-PQ)sunmanın ilk adımı olarak kabul ettiği yapay zeka fonksiyonlarını pazarda lider yeni OLED TV’leri için kullanıma sundu. Philips TV’nin OLED ürünleri, 2019 yılında Avrupa basınında 80 farklı yerden “En İyi TV” ödülünü aldı.

Bir yandan 805/855/865 modelleriyle piyasadan muhteşem tepkiler alan Philips, diğer yandan herhangi bir TV’nin en doğal ve gerçeğe yakın görüntüleri üretmesi için geliştirilen yapay zeka teknolojisini sunuyor. Philips TV’nin gelişmiş yapay zeka fonksiyonu ilk olarak firmanın yeni amiral gemisi ürünü OLED+ 935’te tanıtılacak. Yeni geliştirilmiş yapay zeka çipinin ekstra gücü de eklenerek, mevcut OLED ürünlerinin halihazırda var olan yapay zeka performansı üzerine inşa edilecek.

Benzersiz veritabanı

Philips TV ekibi tarafından firma içinde geliştirilen yapay zeka, son 30 yılda ekip tarafından oluşturulan benzersiz bir veritabanından milyonlarca PQ test klibini analiz etmek için makine öğrenme yöntemini kullanıyor.

Yapay zekanın sahip olduğu yazılım; PQ işlevinin beş öğesi (kaynak, renk, kontrast, hareket ve keskinlik) arasından daha iyi bir denge oluşturmak için tasarlandı.

TP Vision ekibinin PQ uzmanları; yapay zekanın içeriği manzara/doğa, yüz/cilt tonu, hareket/spor, karanlık/kontrast ve diğerleri olmak üzere beş kategoriye ayırmak için kullandığı sistemin genel parametrelerini tanımlıyor. Yapay zeka, gerçeğe en yakın görüntüyü oluşturmak için otomatik olarak doğru kategoriyi seçerek aralarındaki dengeyi ayarlamak için beş PQ içeriğini analiz ediyor.

1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like