Teknoloji etkinliği LEAP 2021 yılında gerçekleşecek

Çok sayıda kamu kuruluşu tarafından desteklenen teknoloji etkinliği LEAP, yerel ve küresel start-up ekonomisini dönüştürmeye hazırlanıyor. Kapsamlı teknoloji çözümlerinin sergileneceği organizasyon, önümüzdeki yıl 1-3 Şubat’ta Suudi Arabistan’ın en büyük merkezi olan yeni Front Exhibition Center’da gerçekleştirilecek. Global etkinlik devi Informa Tech Genel Müdürü Carolyn Dawson, “LEAP, Suudi Hükümeti’nin ve Krallığının yanı sıra varlık fonlarının dünyanın herhangi bir yerinde herkesten önce pilot teknoloji satın alacağı yer olacak” diye konuştu.

Suudi Arabistan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın (MCIT) da desteğini alan ve Informa Tech tarafından düzenlenen LEAP ile Orta Doğu’dan San Francisco’ya kadar tüm dünyada fikirlerin finanse edilmesi sağlanacak ve teknoloji girişimleri güçlendirilecek.

500 Milyon Dolarlık Teknoloji Fonu

Etkinlik ile birlikte Suudi Arabistan’ın yurtiçi ve yurtdışındaki start-up ekosistemine yaptığı yatırımın önümüzdeki yıllarda 1 milyar doları aşacağı tahmin ediliyor. Ülkenin en büyük risk sermayesi fonu olan Saudi Technology Ventures (STV), start-up kurucuları, genç girişimcileri ve şirketleri desteklemek için 500 milyon dolarlık bir teknoloji fonunu duyurdu. LEAP, start-up iklimini besleyecek yıldızlaşan girişimcileri geleceğe odaklanan yatırımcılarla bir araya getirecek.

LEAP’in varlık fonlarının dünyanın herhangi bir yerinde herkesten önce pilot teknoloji satın alacağı bir yer olacağını vurgulayan Global etkinlik devi Informa Tech Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Carolyn Dawson, “Hükümet yatırım fonları, aile ofisleri, devlet fonları, kurumsal hızlandırıcılar, kuluçka şirketleri, risk sermayesi, özel sermaye ve melek yatırımcılar etkinliğin benzerlerine kıyasla daha fazla teknoloji yatırımı fırsatı sunacak. Global teknoloji inovasyonuna bir kanal olacak bu organizasyon ile kurumsal alıcılar, teknolojinin küresel merkez üssünde sismik bir değişim yaratmak için büyük teknoloji anlaşmalarına imza atacak” dedi.

1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like