Samsung 980 PRO ile yüksek performans

Yoğun veri gerektiren uygulamaların işlenmesi için optimize edilmiş 980 PRO; 4K ve 8K içeriklerle çalışan ve grafik ağırlıklı oyunlar oynayan tüketiciler ve profesyoneller için ideal bir ürün olarak öne çıkıyor. Özel Elpis denetleyicisi, V-NAND ve DRAM dâhil tüm temel bileşenler, PCIe 4.0’ın potansiyelini tam olarak ortaya çıkarmak için tümüyle şirket içinde üretilen çözümlerle tasarlandı. Bu sayede, 980 PRO, 7000 MB/s ile 5000 MB/s’ye kadar sıralı okuma ve yazma hızının yanı sıra 1,000K IOPS rastgele okuma yazma hızına sahip. Bu özellikleriyle bu ürün, PCIe 3.0 SSD’lerden iki kata kadar, SATA SSD’lerden ise 12,7 kata kadar daha hızlı.

Gelişmiş performansının yanında 980 PRO, ürünün güvenilirliğini iyileştiren olağanüstü ısı denetimi çözümlerine de sahip. Günümüzün yüksek performanslı NVMe SSD’lerinin çoğu, ısıyı dağıtmak için harici bakır soğutucular kullanırken Samsung 980 PRO’da, verimli ısı yönetimi için SSD’nin arka tarafında bulunan ısı dağıtıcı etiketin yanı sıra denetim birimi üzerinde nikel kaplama kullanılıyor.

Samsung SSD 980 PRO, 899 TL’den başlıyor

Bu yenilikçi ısı dağıtma fonksiyonları, sürücünün kompakt ve ince M.2 boyutunu korumasına da olanak sağlıyor. Samsung’un Dinamik Isı Koruyucu teknolojisi ayrıca, uzun kullanım süreleri boyunca performans dalgalanmalarını en aza indirerek sürücünün sıcaklığının optimum seviyede kalmasını sağlıyor.

Samsung SSD 980 PRO; 1TB, 500GB ve 250GB seçenekleriyle sunulurken bu seçenekler bu aydan itibaren dünya çapında satışa sunulacak. 2TB kapasiteli model ise yıl sonunda satışa sunulacak. 980 PRO’nun üretici tavsiyeli perakende fiyatları 250 GB modeli için 899 TL’den başlıyor.

1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Read More

Bugüne kadarki en güç iPad

iPad Air, daha büyük 10.9 inç Liquid Retina ekranıyla tam ekran tasarıma, daha gelişmiş kamera ve ses özelliklerine,…