Sony WH-1000XM4 Kablosuz Kulaklıkları piyasaya sunuyor

Sony, ödüllü 1000X ailesinin yeni üyesi 4. nesil kablosuz, gürültü engelleme özellikli kulak üstü WH-1000XM4 kulaklıklarını kamuoyuna tanıttı. Yeni WH-1000XM4, hem büyük beğeni toplayan WH-1000XM3’ün çok sevilen tüm teknolojik özelliklerini içinde barındırıyor hem de müziğinizi kişiselleştirmenize ve kontrol edebilmenize, gürültü engelleme özelliğini iyileştirmenize ve ortam sesini daha üstün bir ses deneyimi için tercihlerinize dayanarak otomatik ayarlamanıza olanak veren ilave akıllı özellikler sunuyor.

Üstün sessizlik, üstün ses 

İster uzun bir uçak yolculuğuna çıkmış ister bir kafede dinleniyor olun, WH-1000XM4 kulaklıklar, yüksek ve orta frekanstaki sesleri azaltarak Sony’nin bugüne kadarki en iyi gürültü engelleme performansını elde etmenizi sağlar. Her bir kulaklık üzerinde yer alan ve gürültü engellemek için kullanılan iki mikrofon ile İkili Gürültü Sensörü teknolojsi, ortam gürültüsünü yakalar ve verileri güvenilir HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1’e aktarır. Ardından, yeni bir BLUETOOTH® Audio SoC (System on Chip) müzik ve gürültüyü tespit eder ve saniyede 700 defanın üzerinde bir sıklıkta ince ayar yapar. HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1, yeni bir algoritma kullanarak gürültü engelleme işlemini gerçek zamanlı olarak uygular. Bu, kullanıcının sevdiği müziğe daha iyi odaklanabilmesini ve dış dünyanın karmaşasını belirsiz hale getirebilmesini sağlar. 

DSEE ExtremeTM, Edge-AI’ı (Uç Yapay Zekâ) kullanarak aslına tam anlamıyla sadık bir deneyim için dijital sıkıştırma esnasında kaybolan sesleri büyük bir doğruluk oranıyla yeniden oluşturur. Edge-AI, müziği gerçek zamanlı olarak analiz eder ve enstrümanları, müzik türlerini, her şarkının kendi özgün unsurlarını tanıyarak sıkıştırmada kaybolan yüksek frekanslı sesleri yeniden yaratır. Sony, bu yapay zekâ sistemini oluşturmak için, belirli müzik sinyallerinin nasıl bir araya getirildiği hakkında gerçekçi iç görü elde etmek üzere Sony Music Studios Tokyo ile birlikte çalıştı.

WH-1000XM4 kulaklıklar ve uyumlu müzik akışı hizmeti uygulamalarının yüklü olduğu bir Android™ /iPhone akıllı telefon bir araya getirildiğinde yeni bir sarmalayıcı ses deneyimi olan 360 Reality Audio’nun keyfini çıkarmak mümkün. 360 Reality Audio dinleme deneyimi sizi sanki en sevdiğiniz sanatçı tam karşınızdaymışçasına müziğin içine katar. Dinleyiciler, WH-1000XM4 kulaklık ve “Sony | Headphones Connect” uygulamasını kullanırken her bir tekil kullanıcı için kusursuz biçimde optimize edilmiş kişiye özel, sarmalayıcı bir müzikal alanın tadına varabilir. 

15 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like