Bugüne kadarki en güç iPad

iPad Air, daha büyük 10.9 inç Liquid Retina ekranıyla tam ekran tasarıma, daha gelişmiş kamera ve ses özelliklerine, üst düğmede yeni entegre Touch ID sensörüne ve çok daha yüksek bir performans sunarak bugüne kadar üretilmiş en güçlü ve yetenekli iPad Air olmasını sağlayan güçlü A14 Bionic’e sahip.

Yeni iPad Air tamamen yeni, ince ve hafif bir tasarıma ve beş harika renk seçeneğine sahip: gümüş, uzay grisi, roze altın, yeşil ve gök mavisi.

iPad Air, Apple’ın bugüne kadar geliştirdiği en gelişmiş çip olan A14 Bionic ile çok daha yüksek performans sunuyor.

A14 Bionic işlemci

En zorlayıcı uygulamaları bile çalıştıran A14 Bionic, kullanıcıların 4K videolarını düzenlemelerini, muhteşem sanat yapıtları oluşturmalarını, etkileyici oyunlar oynamalarını ve daha fazlasını yapmalarını daha da kolaylaştırıyor. Çığır açıcı 5 nanometre işleme teknolojisini kullanan A14 Bionic, çipin neredeyse her parçasında daha yüksek performans ve güç verimliliği sağlayan 11,8 milyar transistör içeriyor.

Bu en yeni nesil A serisi çip yeni 6 çekirdekli tasarımıyla CPU performansında yüzde 40 artış ve yeni 4 çekirdekli grafik mimarisiyle grafiklerde yüzde 30 iyileşme sağlıyor.2 A14 Bionic saniyede 11 trilyon işlem gerçekleştirebilen, iki kat daha hızlı yeni 16 çekirdekli Neural Engine ile çığır açıcı yapay öğrenme özellikleri sağlıyor ve yapay öğrenme uygulamalarını yepyeni bir seviyeye taşıyor. A14 Bionic, CPU’daki ikinci nesil yapay öğrenme hızlandırıcılarıyla yapay öğrenme hesaplamalarını 10 kat daha hızlı yapabiliyor. Bu yeni Neural Engine, CPU yapay öğrenme hızlandırıcıları ve yüksek performanslı GPU bileşimi, görüntü tanıma, doğal dil öğrenme, hareket analizi ve daha fazlası için güçlü aygıt deneyimlerini mümkün kılıyor.

4 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like