Apple iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’i Tanıttı

Bugüne kadarki en iyi iPhone, güçlü A14 Bionic çipe, Ceramic Shield ile yepyeni tasarıma, pro kamera sistemine, LiDAR Tarayıcısına ve bir iPhone’daki en büyük Super Retina XDR ekrana sahip.

Phone’dan en iyi şekilde yararlanmak isteyen kullanıcılar için inovasyonun sınırlarını zorlayan ileri teknolojilerle dolu ve güçlü bir 5G deneyimi sunan iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’i tanıttı. iPhone 12 Pro modelleri yeni bir tasarıma ve bir iPhone’da daha önce görülmemiş bir dayanıklılık sağlayan yepyeni Ceramic Shield ön yüzeyle korunan iPhone’da bugüne kadar görülmüş en büyük kenardan kenara Super Retina XDR ekranlara sahip.

Bir akıllı telefondaki en hızlı çip olan, Apple tasarımı A14 Bionic çip fotoğraflarda daha yaratıcı bir kontrol için yepyeni Apple ProRAW gibi etkileyici bilişimsel fotoğrafçılık özelliklerine güç veriyor ve ilk kez, saniyede 60 kareye kadar uçtan uca Dolby Vision video deneyimine imkan sağlıyor. Yeniden düşünülmüş pro kamera sistemleri büyük bir Ultra Geniş kamerayı, iPhone 12 Pro Max’te daha da büyük bir odak uzunluğuna sahip bir Telefoto kamerayı ve hem aydınlık hem loş ortamlarda profesyonel kalitede muhteşem fotoğraflar ve videolar çekmek için yeni Geniş kameraları içeriyor. iPhone 12 Pro modelleri, etkileyici artırılmış gerçeklik (AR) deneyimleri için yeni bir LiDAR Tarayıcısı ve yüksek güçlü kablosuz şarj ve iPhone’a kolayca takılan yepyeni bir aksesuar ekosistemi sunan MagSafe ile geliyor.

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max paslanmaz çelik kasa ve dört renk seçeneğiyle sunuluyor: grafit, gümüş, altın ve pasifik mavisi.

Üstün Bir 5G Deneyimi

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, birinci sınıf donanım ve birinci sınıf yazılımların kusursuz entegrasyonuyla desteklediği gelişmiş bir 5G deneyimini küresel bir ölçeğe taşıyor. iPhone’da 5G’nin sağladığı daha hızlı indirme ve yükleme, daha kaliteli online video izleme, daha akıcı bir oyun deneyimi, uygulamalarda gerçek zamanlı etkileşim, yüksek çözünürlüklü FaceTime görüşmeler ve daha fazlası için daha yüksek hızlar sunuyor. Müşteriler, herkese açık Wi-Fi bağlantı noktalarına bağlanma ihtiyacını ortadan kaldıran, daha güvenli ve hızlı bağlantı teknolojisinden de yararlanabilecekler.

A14 Bionic: Güçlü ve Etkili

Rakiplerinin nesillerce ilerisinde olan A14 Bionic akıllı telefon sektöründe 5 nanometre üretim teknolojisiyle üretilen ilk çiptir. Her zamankinden daha hızlı ve daha etkili olan A14 Bionic, en hızlı rakip akıllı telefon çiplerine göre yüzde 50’ye kadar daha yüksek CPU ve GPU hızlarıyla konsol kalitesinde oyun deneyimlerini, güçlü bilişimsel fotoğrafçılığı ve daha fazlasını mümkün kılarken aynı zamanda harika bir pil ömrü sağlar. Yapay öğrenme teknolojisinin sınırlarını zorlayan A14 Bionic, yüzde 80 performans artışı sağlayan 16 çekirdekli bir Neural Engine’e sahiptir. Bu 16 çekirdekli Neural Engine, saniyede 11 trilyon işlemi tamamlayarak en yoğun yapay öğrenme modellerinde bile daha yüksek performans sağlar.

Yeni Tasarım ve İnovatif Ekran Teknolojileri

Birinci sınıf malzemelerle tasarlanan iPhone 12 Pro modelleri, cerrahi sınıf paslanmaz çelikten muhteşem bir kenar şeridine ve hassas bir şekilde işlenmiş mat cam sırta ve bir iPhone’da ilk kez, olağanüstü dayanıklı Ceramic Shield’e sahip. Herhangi bir akıllı telefon camından daha sert olan Ceramic Shield ön yüzey, camın ötesine geçiyor. Ceramic Shield ön yüzey, sertliğini önemli oranda artırmak ve düşmelere karşı performansını 4 kat daha iyileştirmek için nano seramik kristallerle güçlendirildi.2Alışık olduğunuz boyutlarda daha küçük kenarları olan etkileyici bir şekilde daha büyük kenardan kenara ekranlara sahip 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max3 modellerinde, sektördeki en iyi renk doğruluğu için sistem genelinde renk yönetimi özelliğine sahip bir Super Retina XDR ekran bulunuyor. iPhone 12 Pro Max ise bir iPhone’daki en büyük ekrana ve etkileyici ve gerçeğe çok yakın bir görüntüleme deneyimi için neredeyse 3,5 milyon pikselle en yüksek çözünürlüğe sahip. Bu OLED ekranlar, 1200 nit maksimum parlaklığa ulaşarak HDR video içeriklerine hayat veriyor.iPhone 12 Pro modelleri 30 dakikaya kadar 6 metreye kadar derine dalmaya dayanıklı sektör lideri IP68 derecesine sahip ve kahve ve gazlı içecekler gibi, her gün yaşanabilecek sıvı dökülmelerine karşı koruma sağlıyor.4

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like