Hewlett Packard Enterprise, uzaktan çalışma çözümleri sunuyor

Abstract illustration of city and cars

Hewlett Packard Enterprise, uzaktan çalışmaya dair artan talebi karşılamak için HPE GreenLake VDI bulut hizmetlerini ve iş ortaklıklarını genişletiyor.Yeni HPE GreenLake VDI bulut hizmetleri, Citrix, Nutanix, NVIDIA ve VMware iş ortaklığıyla uzaktan çalışanlar için optimize edilmiş çözümler sunuyor.

Hewlett Packard Enterprise (HPE), kurumların artarak devam eden uzaktan çalışan iş güçlerini destekleyen  ve temel iş sürekliliğini sağlayan Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) için yeni HPE GreenLake bulut hizmetlerini ve  iş birliklerini duyurdu. VDI bulut hizmetleri için geliştirilen yeni HPE GreenLake, kuruluşlara, hızla büyüyen uzaktan çalışan personelinin, uyum sağlamalarına yardımcı olacak, kolay yönetilebilen kanıtlanmış bir teknoloji seti sunuyor. Böylelikle kuruluşlarda, daha hızlı üretkenlik, daha fazla güvenlik, kontrol ve maliyet tasarrufu sağlıyor. Yeni bulut hizmetleri ayrıca Citrix, Nutanix, NVIDIA ve VMware gibi önemli HPE iş ortaklarının teknolojilerinden de yararlanıyor.

IDC’ye göre COVID-19 öncesinde kuruluşların sadece yüzde 20’si uzaktan çalışma imkanı sunuyordu. Değişen koşullarla birlikte kuruluşların yarısından fazlasının, 2020’nin sonunda evden çalışma imkânı sağlaması bekleniyor[1]. Gartner tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, işverenlerin neredeyse yarısının artık uzaktan çalışmayı ileriye dönük iş modellerinin bir parçası olarak gördüğünü ortaya koyuyor. COVID-19’dan önce bu oran şirketlerin üçte birinden daha azdı. Ayrıca çalışanların yaklaşık yüzde 80’i bazı durumlarda uzaktan çalışma olanağına sahip olmak istiyor.

Kern County ve Petsure

HPE çalışanlara güvenli, üretken, özelleştirilmiş ve olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sunarak, evden ve mobil cihazlardan çalışma da dahil olmak üzere kuruluşların çalışma şekillerini yeniden tasarlamalarını sağlayan sektör lideri bulut hizmetleri ve çözümler sunuyor. Nisan ayında HPE, kuruluşların büyüyen uzaktan çalışan iş gücüne uyum sağlamasına olanak tanıyan bir dizi VDI teklifini duyurmuştu. Bugün HPE, Kern County ve Petsure ile yakın zaman önce duyurduğu anlaşmalar da dahil olmak üzere, VDI çözümleri için çeşitli sektörlerde önemli sayıda yeni müşteri kazandığını açıkladı. HPE’nin yeni duyurusu bu ivmeyi daha ileri taşıyarak, özelleşmiş rolleri ve kullanım senaryolarını desteklemek üzere müşterilerine eksiksiz çözümler sağlayacak özel VDI çözümlerinin sunulmasını ve bu yönde genişletilmiş iş ortaklıklarını kapsıyor.

HPE GreenLake for VDI ile kuruluşlar organizasyonda desteklemek istedikleri çalışan tipini ve uzaktan çalışan iş gücü boyutunu seçebiliyor. Bu bilgiler ışığında HPE müşterilerine, doğru bilgisayar ve cihaz kombinasyonlarının yanı sıra her kullanıcı türü için optimize edilmiş modüller halinde bir hizmet bütünü sunuyor. Yeni tasarlanmış VDI yapılandırmaları, bilgi odaklı çalışanlar, rutin kullanıcılar, uzman kullanıcılar ve mühendislik kullanıcıları dahil olmak üzere farklı uzaktan çalışan türleri için optimize ediliyor. Sistem önceden tanımlı 100-300-500-1000’li paketler şeklinde fiyatlandırılıyor, hazırlanıyor ve gönderiliyor. Müşteriler kullanıma göre aylık olarak faturalandırılıyor ve gerektiğinde hizmet büyütülüp küçültülebiliyor. 

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like