Sony ZH8 8K HDR Full Array TV

Sony ZH8 8K HDR Full Array TV Kullanıcı Deneyimini İyileştirdi | DigitLife

Sony ZH8 8K HDR Full Array TV, kullanıcı deneyimini iyileştiriyor. Hem sinemaseverler hem de oyunseverler için çok cazip bir alternatif oluşturuyor.

Sony’nin “sınıfının en iyisi” X1™ Ultimate Görüntü İşlemcisi, son derece gerçekçi bir izleme deneyimi yaşatan net ve kusursuz görüntü kalitesi elde edilmesini sağlıyor. Eşsiz bir 8K veri tabanı kullanılarak 4K ve 2K kalitesinde çekilmiş görüntüler dahi 8K X-Reality™ PRO ile 8K’ya yakın kaliteye yükseltiliyor. Ardından her nesnenin çözünürlüğü, Object-based Super Resolution (Nesne Tabanlı Süper Çözünürlük) ile optimize edilerek neredeyse gerçeğiyle birebir aynı dokular üretiliyor.

ZH8 TV’lerde, Sony’nin üstün Full Array Bölgesel Karartma ve Parlatma teknolojisi yer alıyor. Bu da ekranın tamamında ışık çıkışını hassasiyetle dengeleyerek sahnelerin nefes kesen kontrastla dolmasını sağlıyor. Bağımsız olarak aydınlatılan LED bölgeleriyle Full Array LED, parlak alanları daha parlak ve karanlık alanları daha karanlık hale getirerek daha gerçekçi bir kontrast sunuyor. Yüksek parlaklık gerektiren noktalarda berrak bir parıltı, gölgelerde ise daha derin siyahlar elde edilmesini düzenliyor. 8K X-tended Dynamic Range™ PROile kontrast çok daha geliştiriliyor.

Acoustic Multi-Audio teknolojisi

ZH8 8K HDR Full Array LED TV, Sony’nin alametifarikası Acoustic Multi-Audio teknolojisi ile donatıldı. Bu teknoloji dahilinde titreşimli bir çerçeve tweeter’ı, yani tam anlamıyla sarıp sarmalayan bir deneyim için sesin aksiyonu takip etmesini sağlayan bir hoparlör bulunuyor. Bağımsız amplifikatörler, yüksek tonlu alanlarda bu hoparlörün ses konumlandırmasını hassasiyetle yönetmek üzere ayrı ayrı kontrol ediliyor. Daha fazla gerçekçilik için ses basıncını ve istikrarını iyileştiriyor. Minimalist tek parçalı tasarımı ve ince çerçevesiyle ZH8 TV, dikkat dağıtacak hiçbir unsura yer bırakmadan eğlencenin parçası olmaya izin veriyor.

Sony ZH8 serisi televizyonlar, yakın zamanda piyasaya çıkacak yeni nesil oyun konsolları için 8K’da 60fps, 4K’da 120fps yüksek kare hızını ve HDMI girişleri ile hızlı tepki süresini destekliyor. Son teknoloji ile oyun oynama deneyiminde maksimum performans elde etmeyi sağlıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like