Kaspersky yeni özelliklerle PC kullanıcılarının gizliliğini daha da iyi koruyor

Kaspersky Security Cloud, PC kullanıcılarının kişisel bilgilerini daha iyi korumak için tüketici ürünlerine çok sayıda yeni özellik ekledi. Kaspersky Security Cloud şimdi kullanıcıların ihtiyaçlarına uyum sağlayabiliyor. Hesap Kontrolü özelliği, kullanıcıların internet üzerindeki hesaplarına giriş yapmak için kullandıkları e-posta adreslerinin ele geçirilip geçirilmediğini otomatik olarak kontrol ediyor. Ayrıca, Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Internet Security ve Kaspersky Total Security çözümleri şimdi PC kullanıcılarını uzaktan gizlice takip etmekte kullanılan taciz yazılımlarını da tespit ediyor. Kaspersky Anti-Virus, Internet Security, Total Security ve Security Cloud ürünleriyle birlikte kurulabilen Kaspersky Password Manager ise kullanıcıların giriş bilgilerini düzenli ve kontrol altında tutuyor.

Kaspersky tarafından hazırlanan Dijital gizliliği korumak: Kişisel güvenliği bir üst seviyeye çıkarın başlıklı rapora göre, Türkiye’de kullanıcıların %22’si kişisel bilgilerinin kendi rızaları dışında kullanıldığı bir vakayla karşılaştı. Bu istatistik kişisel bilgileri daha güvenli saklamanın önemini gözler önüne seriyor. Bu nedenle kişisel verilerin korunması için doğru bir yaklaşım sergilemek şart.

Dijital gizlilik şart

Gizliliği korumak, tespit edilmesi zor gizli işlevlerle donatılan özel taciz yazılımları nedeniyle şimdi daha da zorlaştı. Bu tür yazılımların bazıları kurbanların cihazlarında gizlice çalışacak şekilde tasarlanıyor. Bu yazılımlar, kurbanın kullandığı cihaz ne olursa olsun her tür veriyi toplayabiliyor. Mobil cihazların yanı sıra bilgisayarlar da bu yazılımların hedefinde. Bilgisayarda taciz yazılımlarıyla karşılaşan kullanıcıların sayısı 2019’da %35 artarak 37.000’in üzerine çıktı. Bunların 26.620’sinde casus yazılım araçları tespit edildi.

Kaspersky, kişisel bilgisayarların gizliliğini güçlendirmek için tüketici ürünlerine PC kullanıcıları için çeşitli özellikler ekledi. Özellikle, Windows için Kaspersky Security Cloud ürünündeki Hesap Kontrolü özelliği daha da güçlendirildi. Bu özellik artık, internet üzerindeki hesaplara giriş yaparken kullanılan e-posta adreslerini otomatik olarak kontrolden geçiriyor. Bu sayede kullanıcılar, kontrol etmek istedikleri e-posta adresini kendileri girmek zorunda kalmıyor ve zamandan tasarruf ediyor. Ayrıca kullanıcılar düzenli kontrol edilmesini istedikleri e-posta adreslerinden bir liste oluşturabiliyor.

31 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like