Galaxy Watch Active2 için yazılım güncellemesi

Samsung Electronics,Galaxy Watch Active2 akıllı saati için yeni sağlık, iletişim ve bağlantı özelliklerini içeren yazılım güncellemesinin bugün itibarıyla indirilebileceğini duyurdu.

Spor performansınızı iyileştirebilirsiniz

Koşu Analizi[2] özelliği sayesinde daha iyi bir koşucu olabilirsiniz. Bu özellik formunuzu geliştirmenize yardımcı olan ve sportif aktiviteleriniz esnasında olası sakatlanmaları önleyen ölçümlemeler de sunuyor. Koşularınızı analiz eden Galaxy Watch Active2 ayrıca performansınız artırmanıza ve sakatlanmaları azaltmanıza yardımcı olmak için de asimetri, düzenlilik, sertlik, dikey salınım, yerle temas süresi gibi çeşitli ayrıntılı ölçümler de sağlayabiliyor.

Bunların yanı sıra yoğun egzersiz esnasında kullanılan azami oksijen miktarını gösteren VO2 max ölçümünüzü yapmanız da artık mümkün.  VO2 max, sporcunun kondisyon ve performans kapasitesini belirlemek için kullanılan, egzersiz rutininizdeki ilerlemeyi takip edebilen ve dayanıklılığınızı artırmanıza yardımcı olan bir ölçüm türü.

Uzakta da olsanız sevdiklerinize dikkat edin

Düşme Algılama Özelliği[3] başka bir yerde olsanız dahi kendiniz ve sevdiklerinizin sağlığını korumanıza yardımcı oluyor. Olası bir düşme tespit edildiğinde, önceden belirlediğiniz dört kişiye hemen SOS bildirimleri gönderebilecek ve bu sayede yardım için fazla beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Bileğinizden iletişim kurmak artık daha rahat

Akıllı saatinizde bir bildirim aldıktan sonra telefonunuza bakmak zorunda kalmadan, ifadeleri ve fotoğrafları bileğinizden kolayca görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, gelişmiş görsel algılama teknolojisine sahip Akıllı Yanıtlama özelliği sayesinde,  o an meşgul olsanız dahi hem mesajlarınızı hem de aldığınız görsel iletileri önerilen yanıtlardan birini seçerek yanıtlayabilirsiniz.[4] Ayrıca, bir mesaj aldığınızda, saatiniz tek bir mesaj yerine otomatik olarak sohbet geçmişinizi de gösterir, böylece konuşmanızı hızlı bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Artık cihazlar arasında durmadan geçiş yapmak zorunda kalmayacaksınız çünkü saatinizi kullanarak daha fazlasını yapabileceksiniz. Gelen son güncellemeyle birlikte, son moda eğlenceli yanıtlar da elinizin altında olacak. Hem AR Emoji Çıkartmalarını[5] hem de Bitmoji Çıkartmalarını[6] doğrudan saatinizden gönderebilecek, yoldayken attığınız mesajlarda artık kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz.

Mobil deneyiminizi kolaylıkla kontrol edebileceksiniz

Galaxy Watch Active2 ile mobil deneyiminizi, telefonunuzdaki çalma listenize anında erişim de dâhil olmak üzere daha zahmetsizce kontrol edebileceksiniz. Son güncellemeyle birlikte, akıllı telefonunuzdan Galaxy Buds cihazınıza ve akıllı saatinize kadar tüm cihazlarınızda daha kusursuz bir müzik deneyimi yaşayacaksınız. Ayrıca, Galaxy Watch Active2 akıllı saatiniz artık kaydırma ekran görüntüsü özelliğini de destekliyor olacak. Bu sayede akıllı saatinizden ekran görüntüsü aldığınızda bu görüntü otomatik olarak akıllı telefonunuza gönderilecek. Bu sayede ileti dizilerinin, egzersiz bilgilerinin ve daha birçok şeyin ekran görüntüsünü alarak kayıt altına alabileceksiniz.

Galaxy Watch Active2 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz: https://www.samsung.com/tr/wearables/all-wearables/?galaxy-watch-active

Kullanılabilirlik, pazara veya operatöre göre değişebilir. Güncelleme ilk olarak Galaxy Watch Active2’nin Bluetooth destekleyen sürümleri için sunulacak olup, kısa bir süre sonra LTE sürümlerinde de kullanılabilecektir. Galaxy Giyilebilir uygulamasının ve Galaxy Watch Active2 eklentisinin en son sürümünü gerektirir.

[2] Samsung Sağlık uygulamasının egzersizler özelliği üzerinde “koşu” seçeneğini işaretlediğinizde, Galaxy Watch Active2 cihazınız otomatik olarak koşu analizinizi gerçekleştirerek VO2 max değerinizin ölçümünü yapacaktır. Doğru bir okuma için, en az 20 dakika boyunca yüksek yoğunlukta açık havada çalışırken yalnızca VO2 max ölçümü yapmalısınız.

[3] Mobil cihazda etkinleştirmek için: Galaxy Giyilebilir uygulamasını açın> “SOS”i seçin> “Düşmeleri algıla”yı açın ve SOS bildirimlerinizi almasını istediğiniz kişiyi ekleyin. Düşme Algılama, kullanıcı hareketsiz kaldığında değil dinamik bir biçimde harekete geçtiğinde düşmeleri tespit eder. Acil durum kişilerinden herhangi birini bilgilendirmek için bir ağ bağlantısı gereklidir. GPS doğruluğu, binalar gibi uydu sinyalinin engellenmesinden etkilenebilir.

[4] İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Korece, Lehçe, Rusça, İspanyolca ve Ukraynaca dahil 9 dilde mevcuttur.

[5] One UI 2.5 veya üzeri ve bir AR Emoji Kamerasına sahip Galaxy akıllı telefonlarla uyumludur; Toplamda en fazla 45 çıkartmayı destekler: Her biri en fazla 15 çıkartma içeren üç AR Emoji avatarı desteklenir.

[6] Bitmoji uygulamasıyla Galaxy akıllı telefonlarla uyumludur; Maksimum 30 çıkartmayı destekler. Bu özellik, akıllı telefonlarına Bitmoji uygulamasının en son sürümünü yüklemiş olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

5 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like